Здравей Гост

Питане за детенцето ми,което е с нощно напикаване

• 2 Отговора
  • 187 Прегледи
*

Неактивен may4eto

• *
  • 3
  • +0/-0
    • Профил
Здравейте,
благодаря ви предварително за отделеното време и внимание.
Синът ми е на почти на 4 години, като бебе беше заразен с вътреболнична инфекция от АГ Варна, едвам го оправихме!
Сега се борим с нощно напикаване, не е спирал да се напишва вечер, а опитах какво ли не - билки, лекари, хомеопатия, Боуен...
Не е от приказливите и трудно разбирам как се чувства, но определено това влияе негативно на психиката му.
Моля помогнете! Вярвам силно в способностите ви!

*

Неактивен L

• *
  • 10
  • +0/-0
    • Профил
Re: Питане за детенцето ми,което е с нощно напикаване
« Отговор #1 -: 24 юни 2019 14:05:56, понеделник »
Виж ся ,майче, 4 не е 14. Най-важното е детето да не се притеснява - не обсъждайте с външни хора напишкването, не го карай да се чувства виновен или засрамен по никакъв начин, но поговори с него. За напишкването си има причина...Предполагам, че си ги чувала тези неща, но пак - да не пие течности поне два часа преди лягане; трябва да му е достатъчно топло на кръстчето, ако детето е слабичко особено. Най-добре се постига ако детето спи на естествена кожа - заешка, овча или в краен случай на вълнено одеало (това лятото няма как, но в хладните месеци). НЕ махайте памперса през нощта! Така само ще изстива...като се съберат поне две седмици със сух памперс - тогава махайте. Ако музиката го успокоява - пускай му нощно време музика в стаята - Бетовен. Ся трудното е, ако е с дълбок сън. Тук тряба да поговориш с него...ако сънува, че пишка насън и си  мисли, че е сред природата/в тоалетната, а всъщност е в леглото. Научи го винаги преди да пишка да си поглежда ръцете, ако не може да ги види, да се опита да се събуди, защото това е сън.

*

Неактивен may4eto

• *
  • 3
  • +0/-0
    • Профил
Re: Питане за детенцето ми,което е с нощно напикаване
« Отговор #2 -: 25 юни 2019 00:05:41, вторник »
Благодаря ти много, но наистина опитах какво ли не.
Лошото е, че се засилва при всякаква промяна в средата.
А и се притеснява до такава степен, че през деня ходенето до тоалетна е табу и стиска до последно.
Надявам се да открия причината. Според конвенционалната медицина всичко е ОК, според алтернативната - има някакви страхове.
Благодаря още веднъж! Спокойна вечер!