Автор Тема: Защитни ритуали  (Прочетена 43 пъти)

Неактивен magic

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 64
    • Профил
Защитни ритуали
« -: 24 май 2018 14:18:07, четвъртък »
Темата е за това кой какви защитни ритуали използва и знае.

Най-лесният щит, който може да се направи и пази от по-слабите егрегори, е покриване с куполообразна енергийна сфера с дебелина 1 см, на разстояние 35-40 см от тялото.
На всички желая щастие и добрини!

Неактивен jasmin

• Global Moderator
  • Newbie
  • Публикации: 45
    • Профил
Re: Защитни ритуали
« Отговор #1 -: 24 май 2018 14:19:55, четвъртък »
Любимият ми ритуал за защита на помещението, в което се извършва магия, се нарича "Вещерско око". Вещерското око е амулет, който се изготвя от две дъбови клонки и червени плат, конци, маниста и изглежда така (снимката е от интернет, ритуалът е много ефективен и е популярен):

Плете се по часовниковата стрелка, докато не се получи ромб. Вещерското око е слънчев амулет. Освещава се на слънчеви лъчи, преди да влезе в употреба. Енергетиката на дъба е силна и дава нужната защита по време на магически ритуали. Може да се използва и за защита на дома от вредни влияния.

Неактивен MaxxTheWizard

• Newbie
  • *
  • Публикации: 40
    • Профил
« Отговор #2 -: 24 май 2018 14:20:38, четвъртък »
Защитен ритуал точно нямам, но щит - да. Три пласта - вяра, късмет и старшия ме пази! Мисля, че е задължителен, за да може да се изследва, опознава и практикува Изкуството. Знам ли?... Аз така правя и помага много. Иначе в ритуалите не съм много силен, а вероятно трябва.
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 79
    • Профил
« Отговор #3 -: 24 май 2018 14:21:38, четвъртък »
Иначе в ритуалите не съм много силен, а вероятно трябва.

Единствената ритуална магия която правя е баене и леене на восък. И не че не мога и без ритуал, но ми харесва. Иначе или правиш магия, или не правиш. Ритуала е само театър - ритуал магия не прави...
Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

Неактивен Balanar

• Newbie
  • *
  • Публикации: 37
    • Профил
« Отговор #4 -: 24 май 2018 14:22:49, четвъртък »
Единствената ритуална магия която правя е баене и леене на восък. И не че не мога и без ритуал, но ми харесва. Иначе или правиш магия, или не правиш. Ритуала е само театър - ритуал магия не прави...

И да и не. Във ритуалите има закодирани думи и знаци на силата, които усилват предадената енергия. Не, че съм фен на ритуалите, но не мисля че отричането на каквато и да е техника е правилен подход. Има хора, които са по "артистични" и предполагам, че самият ритуал би ги накарало да генерират много по силна емоция и съответно да се засили действието. Да самият ритуал не прави магията, но приемам като възможност, че в определени обстоятелства може да я засили.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 79
    • Профил
« Отговор #5 -: 24 май 2018 14:23:45, четвъртък »
Да самият ритуал не прави магията, но приемам като възможност, че в определени обстоятелства може да я засили.

Ритуала служи единствено да ти помогне да минеш в определено трансово състояние. И като се замисля... Да! Някой ритуали ми помагат да изключа напълно от всичко друго и да се концентрирам само върху конкретното програмиране което води до по-бърз резултат.
Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!