Автор Тема: Егрегор  (Прочетена 43 пъти)

Неактивен magic

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 64
    • Профил
Егрегор
« -: 24 май 2018 10:29:10, четвъртък »
Егрегорът е енергоинформационна структура и система, породена от енергия на мислите и/или от колективния разум, която обединява, синхронизира и направлява действията на един човек или на група от хора, към които егрегорът е включен.

Егрегорите може да се прикачват и към реликви и предмети и могат да бъдат накарани да са помощници или наобратното, да вредят. Могат да бъдат накарани да вършат разни неща.

По-напредналите магове използват егрегори, за да изградят защита над себе си.

При магическата атака може да се използват, за навредят на някой човек, да му разбият енергоинформационното поле, да го превърнат в марионетка и други.

Егрегорите съществуват едновременно и в астрален, и в ментален план.

Силата и времето на съществуването на егрегора зависят от много фактори. Най-дълготрайни са егрегорите, които са създавани от колективния разум и се подхранват от мислите и енергия на много хора.
На всички желая щастие и добрини!

Неактивен MaxxTheWizard

• Newbie
  • *
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: Егрегор
« Отговор #1 -: 24 май 2018 10:29:54, четвъртък »
Егрегорът може да съществува и в "материален план". "Вкарването" му в неживо тяло от пръст, мъртвец или друго може да е повече от интересно и опасно.

Създавал съм няколко пъти уродливи егрегорчета и смея да твърдя, че те са отражение на душата и съзнанието на човека или групата, която ги създава. Най- известния "Исус Христос" е впечатляващ като мощ, проявление и влияние. От опит.

Темата е интересна и опасна. Някой иска ли да се прецака със практически знания и да полудее или да умре?
Hodie mihi, cras tibi.

Неактивен magic

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 64
    • Профил
« Отговор #2 -: 24 май 2018 10:30:48, четвъртък »
"Вкарването" му в неживо тяло от пръст, мъртвец или друго може да е повече от интересно и опасно.

Направа на голем ли имаш предвид?
На всички желая щастие и добрини!

Неактивен MaxxTheWizard

• Newbie
  • *
  • Публикации: 40
    • Профил
« Отговор #3 -: 24 май 2018 10:31:57, четвъртък »
И това, но не само. Ларвите и елементалите са по- скоро като астрални животни. пак могат да станат опасни или полезни, но са с ограничени функции, самосъзнание и приложение. Егрегорът за мен е отражение на съзнанието, духа и волята на един или група хора. Аз лично предпочитам лични егрегори (като сянката ми със собствено име даже) или универсални работещи (като Христос примерно).

Големите са кофти нещо обаче...
Hodie mihi, cras tibi.