Автор Тема: Цветни свещи - обща характеристика  (Прочетена 14 пъти)

Неактивен jasmin

• Global Moderator
  • Newbie
  • Публикации: 45
    • Профил
Цветни свещи - обща характеристика
« -: 23 май 2018 20:16:19, сряда »
Бяла свещ.

Цветово назначение: Луна. Понеделник.

Символизира светлината, жизнената сила, духовното пречистване и защитата. Бялата свещ се използва в защитната магия, за медитация, за ритуали, за общуване с духовни наставници и енергийни същности, за връзка с вътрешния Аз.

Червена свещ

Цветово назначение: Марс. Вторник.

Символизира силата, също така и виталната енергия, здравето, смелостта, брака, щастието. Червена свещ се използва в ритуали за страст, физическа енергия, амбиция и здраве.

Лилава свещ

Цветово назначение: Сатурн. Сряда.

Символизира напрежение, амбиция, бизнес напредък, сила и се използва в ритуали, главно свързани с различни бизнес начинания.

Синя свещ

Цветово назначение: Юпитер. Четвъртък.

Символизира спокойствие, разбиране, търпение, здраве, ако е светлосиня, а ако е тъмносиня, символизира импулсивност и непостоянство. Използва се в ритуали за духовно разбиране, в ритуали за защита, а също и в ритуали за целителство.

Зелена свещ

Цветово назначение: Венера. Петък.

Символизира богатство, плодородие, щастие, хармония и стабилност. Използва се в ритуали за получаване на пари, за търсене и намиране на нова работа, а също и в ритуали, свързани с любовта и семейството.

Черна свещ

Цветово назначение: Сатурн. Събота.

Символизира злонамереност, загуба, безпорядък, разрушение. Също така се свързва със защитата и тайните. Притежава много мощно въздействие. Това е една от свещите с най-силно защитно влияние и се използва при ритуалите за защита. Черните свещи никога не се използват в ритуали, свързани с деца.

Жълта свещ

Цветово назначение: Слънце. Неделя.

Символизира осъществяване на желания и достигане на цели, влечения, обаяние, достигане на цели. Използва се в ритуали, свързани с увереност и защита. Използва се за корекции в биополето на човека, също и в редица биоенергетични ритуали за очистване.

Неактивен Morgana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
Re: Цветни свещи - обща характеристика
« Отговор #1 -: 23 май 2018 20:17:24, сряда »
Jasmin, благодаря за ценната информация! Често използвам свещи в магията и за мен написаното от теб е много полезно.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 79
    • Профил
Re: Цветни свещи - обща характеристика
« Отговор #2 -: 23 май 2018 20:18:02, сряда »
Ясмин, много полезна информация. Благодаря!
Аз ползвам свещи и за магия и просто за релакс, но до сега не съм се замисляла за цвета и съм го избирала на усет. Т.е. какъвто ми хареса за момента.
Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!