Автор Тема: Ясновидството - рискове  (Прочетена 46 пъти)

Неактивен Lanfaer

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Ясновидството - рискове
« -: 23 май 2018 17:53:28, сряда »
 :) Сега - вече казах, че ясновидството не ми е сила.  :) Пиша го основно за Цеци, но понеже не ми се повтаря (аз съм известна с мързела си) ще го направя общодостъпно! Предварително казвам, че аз обичам коментари, забележки, допълнения и въобще каквото Ви хрумне по темите си...смятам, че само така има смисъл въобще да се пишат.

Така ...естеството на ясновидството...е сложно за обяснение, но всеки, който се занимава поне от известно време, ще потвърди, че не са картите, нито кафето, нито боба или кристалите. Те са само инструмент на "виждането".

Това виждане представлява едновременното живеене на разума на поне две места или на поне две времена (или комбинирано). Размиването на границата време/място не я осъзнава всеки...предпочита се неутралното - транс. Защото тук идва цената. Тялото ни живее ...поне два пъти по-бързо по време на транса и съответно старее по-бързо. Цената на ясновидството е по-малък земен живот. Което за нормалните вещици не е особен проблем, щото така или иначе...живеят повече от другите хора. Все трябва да се изравняват нещата по някакъв начин.  :) Пък и има начини за справяне, но не за това иде реч в тази тема.

Друг възможен проблем, както в много от техниките е "подхлъзването" ...т.е. постоянното размиване. Тогава, когато трансът започва да присъства и нежелан в живота. Обикновено се получава при твърде много "повиквания" повече, отколкото може да понесе разума/духа на вещият...Тогава трансът "извиква" всичко...ненужни неща, неща "по желание", това, което е важно и може да помогне остава скрито...щото трябва да има някакъв баланс все пак!

И тук идваме на въпроса. Техниката за умишлено подтискане на транса. За целта трябва осъзнаването на простата истина, че нашето желание...обикновено не ни трябва! Ако вещият потиска това си умение, то "изкача" само само при изключителна нужда! Т.е. не гледаш на кафе на съседката с кого ще се залюби, но пък виждаш (без да си го търсил или викал) как някой е загубен в гора например...и има нужда от теб. Това се случва само при активен талант...хората без роден талант първо трябва да се научат, че след това да потискат.

Неактивен magic

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 64
    • Профил
Re: Ясновидството - рискове
« Отговор #1 -: 23 май 2018 17:54:09, сряда »
Много интересна и полезна информация!
Радвам се да видя и още един нов. Приветствия!   :)
На всички желая щастие и добрини!

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
    • Профил
« Отговор #2 -: 23 май 2018 17:55:25, сряда »
Цената на ясновидството е по-малък земен живот.

Да ти кажа, Ланфеар, не за това избягвам да ясновидствам.
Просто ми писна гледайки на някого и предсказвайки примерно финансов успех, тоя някой да седне и да чака... Ама буквално седи и чака да му паднат парите от небето и пропуска куп възможности чакайки. Другият момент който не ми харесва е да ме карат да гледам ще си намери ли някоя мъжа мечта?! Ам той тоя мъж мечта търси жена мечта... Да не говорим, че никой няма да отиде да и позвъни на вратата и да пита: "Абе тука някоя не си ли търси мъж?"... Тея неща по друг начин стават. Та за това избягвам да гледам, освен ако не е жизненоважно, но ти благодаря за полезната информация, Ланфеар!

Внимавай какво си пожелаваш... Може да реша да ти го дам!

Неактивен Kasandra

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #3 -: 23 май 2018 17:56:13, сряда »
Хубава тема.
Бих допълнила, че транса (ясновидството) при повечето с вроден талант идва некотролируемо и без да е умишлено предизвикано. В такъв момент благословения с ясновидство трябва да започне да гадае ежедневно с цел да се научи да контролира възможностите си и едва тогава трябва да се научи и да ги подтиска.